2. Лека атлетика
  3. Феликс Санчес спечели златото на 400 метра с препятствия

Феликс Санчес спечели златото на 400 метра с препятствия

Двукратният световен шампион Санчес спечели титлата в Лондон с постижението, с което триумфира и в Атина '2004

Феликс Санчес спечели златен медал в бягането на 400 метра от олимпийските игри в Лондон. Състезателят от Доминиканската република завърши надпреварата с време 47.63 секунди, оставяйки зад себе си американеца Майкъл Тинсли и пуерториканеца Хавиер Кулсон. С много добра стартова реакция, 34-годишният Санчес, олимпийски шампион от Атина 2004, завърши надпреварата на олимпийския стадион в Лондон с личен рекорд за сезона. Той остави на 0.28 зад себе си големия фаворит в състезанието Тинсли, както и на
0.47 секунди Кулсон.

Любопитен факт е това, че двукратният световен шампион Санчес спечели титлата в Лондон с постижението, с което триумфира и в Атина преди осем години.

8. Керън Клемент (САЩ) - 49.15

Радослава Мавродиева: Нищо не съм казала срещу федерацията, просто в Лондон не издържах психически

Радослава Мавродиева заяви, че не е издържала психически по време на Олимпийските игри в Лондон, където направи три неуспешни опита и остана без резултат в квалификациите на тласкане гюле.

Карамаринов: Мавродиева е получила до стотинка парите за подготовка за Лондон

Президентът на Федерацията по лека атлетика - Добри Карамаринов, отговори на обвиненията на гюлетласкачката ни Радослава Мавродиева, че не е получила средства за подготовка за Олимпийските игри в Лондон, които завършиха миналата седмица

Олимпийският шампиоn Стивън Кипротич получи чек за 80 000 долара и

Oбещаха на златния медалист от маратона нов дом с три спални

Сребърен медалист от Лондон подписа с лигата по американски футбол

Джеф Демпс подписа договор с лигата по американски футбол

Стефка Костадинова в София: Финансирането беше обезпечено, липсва нещо в треньорите, в спортистите дори

Трябва да се работи точно върху олимпиадата, не толкова върху световни и европейски първенства, обяви председателят на БОК

Лалова доволна от представянето си в Лондон (ВИДЕО+СНИМКИ)