2. Лека атлетика
  3. 180 лекоатлети определиха шампионите от Ученическите игри в Сливен

180 лекоатлети определиха шампионите от Ученическите игри в Сливен

Представителите на Харманли при девойките и на Казанлък при юношите спечелиха титлите в отборното класиране на финалните състезания по лека атлетика от Ученически игри’09 за 8-10 клас

Представителите на Харманли при девойките и на Казанлък при юношите спечелиха титлите в отборното класиране на финалните състезания по лека атлетика от Ученически игри’09 за 8-10 клас. Втори места заеха съответно тимовете на Сливен при юношите и на Силистра при девойките. Бронзовите медали спечелиха отборите на Пловдив в мъжкото направление и на Сливен в дамското, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Над 180 юноши и девойки от по 10 отбора от страната участваха във финалите в Сливен. На стадион "Хаджи Димитър" се представиха отбори от София, Варна, Габрово, Харманли, Русе, Бургас, Дупница, Казанлък, Пазарджик, Видин, Севлиево, Кюстендил, Силистра, Айтос, Нови пазар и домакините с отбори в двете групи, представители на ПМГ “Добри Чинтулов”-юноши и на Четвърто основно училище-девойки.

През втория състезателен се определиха още седем от шампионите в отделните дисциплини. В програмата от днешните стартове над всички бяха на 200 метра за юноши Александър Николов от Сливен, а при девойките победи Галина Николова от Харманли. В бягането на 1500 метра при юношите начело бе Ерсел Васви от Нови пазар. На тласкане на гюле Саша Сашева от Харманли е шампионка, а на скок на дължина първи се класира Стефан Енев от Казанлък. В атрактивната дисциплина щафетно бягане на 4х100 метра титлите спечелиха девойките от Харманли и юношите на Русе.