2. Лека атлетика
  3. 380 лекоатлети ще участват на Държавното първенство в Сливен

380 лекоатлети ще участват на Държавното първенство в Сливен

380 състезатели от 73 клуба от страната са заявени в Държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени в Сливен, стана ясно след приключилата техническа конференция, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Надпреварата е в два дни, 11 и 12 юни на стадион “Хаджи Димитър”. Първият старт утре е в 9.45 часа с дава финала  - в бягането на 3000 м пр. – жени и хвърляне на  чук за жени.

Всички най-добри атлети на страната ще направят стартове в надпреварата, след която ще се определят участниците за Европейското отборно първенство в Нови Сад – следващата седмица и за Балканиадата за мъже и жени на 2 и 3 юли в Сливен.

Утре пристига победителката от Диамантената лига в Осло Ивет Лалова, която ще се включи следобед в бягането на 100 метра при жените. Тя ще бъде специален гост в хотел “Рикас”, чийто собственици направиха специална оферта за най-бързата бяла жена.

Участие в първенството ще вземат Ваня Стамболова и Венелина Венева. Те ще пристигнат за втория състезателен ден, след като утре ще направят стартове на турнир в Истанбул.

Сред заявените са и Момчил Караилиев, Инна Евтимова, Тезджан Наимова, Николай Атанасов.

Общо 22-ма шампиона ще бъдат излъчени през първия състезателен ден, който ще приключи в 19.50 часа.

В неделя титлите си ще получат призьорите в още 17 дисциплини.