2. Лека атлетика
  3. 4 медала за България от Световното по лека атлетика за хора с увреждания

4 медала за България от Световното по лека атлетика за хора с увреждания

България се нареди на 48-о място в класирането по медали на завършилото днес Световно първенство по лека атлетика за хора с увреждания във френския град Лион.

Българските състезатели спечелиха общо четири отличия - един сребърен и три бронзови.

Стела Енева стана световна вицешампионка на гюле в категория F58, а на трето място в своите дисциплини се класираха Радослав Златанов (100 метра, Т13), Дечко Овчаров (диск, F42) и Мустафа Юсеинов (диск, F54/55/56).

Победител в подреждането по медали стана тимът на Русия с 53 отличия, от които 26 златни, 16 сребърни и 11 бронзови. Спортисти от 67 сържави спечелиха медали в надпреварата.