2. Лека атлетика
  3. Атлетите от Сливен се поздравиха с четири медала от последния Държавен шампионат

Трима от сливенските лекоатлети се лишиха от шанс да покрият нормативи за участие на Световното първенство за юноши и девойки старша възраст от 20 до 25 юли в канадския град Монктон.

В последния държавен шампионат за сезона Радина Миндева победи в скока на дължина с личен резултат от 6.03 метра, но остана само на 7 см от норматива.

Даниел Добрев също  спечели златото в скока на дължина с постижение от 7.30 метра, но 20 см не му достигнаха за желания резултат, който да му гарантира участие на Световното първенство.

В тласкането на гюле при девойките се наложи Мариета Куцарова с 14,89 метра, а нормативът за тази дисциплина е 15 метра.
От държавния шампионат с медал се поздрави и Александър Николов. С постижение от 2:00.99 минути той финишира на трета позиция.

В щафетното бягане на 4х400 метра, квартетът на Сливен завърши на втора позиция, но бе декласиран поради нарушение на един от състезателите, което лиши отбора от сребърните медали, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.