2. Лека атлетика
  3. България се завърна във втора лига на Европейското отборно по лека атлетика

България се завърна във втора лига на Европейското отборно по лека атлетика

Българският национален отбор по лека атлетика се завърна във ІІ лига на Европейските отборни първенства. Най-добрите ни състезатели заеха второ място с 508,5 т по време на шампионата на Стария континент – ІІІ лига в Марса (Малта). Победата взе тимът на Дания с 519 т. На трета позиция завърши Кипър с 480 т.

България се завърна във втора лига на  Европейското отборно по лека атлетика

Общо за двата дни от състезанието в Марса българските атлети взеха 9 победи (4 в събота и 5 в неделя). Успехи във втория състезателен ден постигнаха Венелина Венева-Матеева (скок на височина) – 189 см, Магдалена Христова (скок на дължина) – 6,26 м, Момчил Караилиев (троен скок) – 16,73 м, Спас Бухалов (овчарски скок) – 540 м и женската щафета 4 х 100 м (Моника Гачевска, Теодора Коларова, Виолета Методиева и Цветелина Кирилова) – 3:41,20 мин.

Със сребърни медали останаха Ивет Лалова (200 м) – 24,07 сек, Йордан Илинов (200 м) – 21,19 сек, Радослава Мавродиева (гюлле) – 16,78 м, Росен Карамфилов (диск) – 55,73 м и мъжката щафета на 4 х 400 м (Росен Данев, Христо Ченов, Лазар Катучев и Юри Божерянов) – 3:15,00 мин. Бронзов медал взе Кристина Дамянова (100 м с препятствия) – 14,26 м.

“Логично двата най-добри отбора Дания и България завършиха на първите две места в Малта, коментира президентът на БФЛА Добромир Карамаринов, който е в Будапеща като делегат на Европейската атлетика на Втория отборен шампионат на Стария континент – ІІ лига. – Хубавото е, че повечето от атлетите ни реализираха личните си резултати. Поздравявам всички от отбора с този успех за българската атлетика и им пожелавам повече никога да не сме в трета лига”.