2. Лека атлетика
  3. България взе отборната титла от балканския шампионат по крос кънтри

България взе отборната титла от балканския шампионат по крос кънтри

Йоло Николов спечели сребърния медал на 10 км

Йоло Николов и Елица Тодорова станаха вицешампиони, а мъжете взеха отборната титла на балканския шампионат по крос кънтри в Беране  (Черна гора) на 9 ноември.

Йоло Николов спечели сребърния медал на 10 км с 30:26, като изпусна титлата за сантиметри от Ютайев Абухау (Израел) – 30:25.

Митко Ценов е 6-ти с 30:44 пред Стоян Владков – 7-и с 30:49. Челните позиции на Николов, Ценов и Владков донесоха първото място за България в отборното класиране.

При девойките под 20 години Елица Тодорова бе в челото на групата в надпревара на 4 км и се пребори за сребърния медал с 14:15, като отстъпи само на Сила Ергун (Турция) – 14:11.

Девора Аврамова също беше в позиция за медал, но в последните метри бе изпреварена от две румънски атлетки и завърши пета с 14:22. Денислава Борисова е 12-а при девойките с 14:52, а Маргарита Радева зае 20-а позиция с 15:40.

Маринела Нинева се представи достойно при жените с шесто място на 8 км с 29:20, а при юношите под 20 години на 6 км отборът ни е на 6-о място, като Иван Андреев е 19-и с 20:12, Валентин Вълканов е 24-и с 20:30, Иван Иванов – 27-и с 20:47 и Еркан Низам е 28-и с 20:48.