2. Лека атлетика
  3. България заема третото място след първия ден на Европейското по лека атлетика

България заема третото място след първия ден на Европейското по лека атлетика

Победи днес записаха Ивет Лалова, Денис Димитров, Габриела Петрова, Силвия Дънекова Митко Ценов

След първия ден на Европейското отборно първенство по лека атлетика от втора лига, което се провежда в Стара Загора, България заема трето място в класирането. Българските състезатели събраха общо 108 точки, а пред нас са Унгария със 114.5 и Дания със 117.

Победи за България записаха Ивет Лалова и Денис Димитров в бяганията на 100 метра, Габриела Петрова в тройния скок, Силвия Дънекова на 3000 метра стипълчейз и Митко Ценов на 1500 метра.

Състезанието продължава в неделя, като целта пред България е едно от първите две места, което ще ни изкачи в първа лига.