2. Лека атлетика
  3. Българските лекоатлети спечелиха четири златни медала на световното военно първенство

Четири титли спечелиха лекоатлетите на България от първия ден на световното военно първенство, което се провежда в София, предаде репортер на Novsport.com. С най-силен резултат е Момчил Караилиев, който победи в сектора на троен скок. Сливналията записа постижение от 17.22 метра.

Ина Ефтимова бе над всички в гладкото бягане на 100 метра, където финишира за 11.53 секунди. В българската дисциплина – скокът на височина, двете ни представителки заеха призовите места. Венелина Венева спечели титлата със 188 сантиметра, а Мирела Демирева се класира втора със 185 см. В спринта на 100 метра, след оспорвано бягане спечели катарецът Самюел Франсис, който е рекордьор на световните военни първенства с 10.10 сек. Сега на първенството бившият възпитаник на Янко Братанов записа резултат от 10.23 сек. Десислав Гунев остана извън призовата тройка.

Последният медал спечели Ваня Стамболова на 400 метра с препятствия, която спря хронометрите на 55.32 секунди.