2. Лека атлетика
  3. Бегач от Руанда с четвърти златен медал за четири седмици

Бегач от Руанда с четвърти златен медал за четири седмици

Състезателят на средни и дълги дистанции от Руанда Диеудон Дизи спечели петото си състезание в рамките на четири седмици.

В неделя атлетът спечели полумаратона от Марсилия до Касисс време от 1 час и 21 секунди, оставяйки на пет секунди зад себе си танзанийският бегач Самуел Шаури. Трети остана Кристофър Торотич с време от 1:01.06 часа. Над 12 хиляди лекоатлети взеха участие в 31-ото издание на бягането край френското крайбрежие.

Победата е четвърта за руандеца, който в началото на месеца спечели полумаратона в Реймс, 20-километровото състезание от Париж до Версай и Игрите „Франкофон”.