2. Лека атлетика
  3. Брайков и Нинов с победи на атлетическия турнир в Ретимно

Брайков и Нинов с победи на атлетическия турнир в Ретимно

Красимир Брайков е първи на 400 м, а Виктор Нинов е на върха в скока на височина

Националите Красимир Брайков и Виктор Нинов спечелиха първи места на международния турнир „Вардинояния” в Ретимно (Гърция), който е от най-високата категория „Премиум” на Европейската атлетика.

На 400 м Брайков взе първото място с 46,95 сек, а Нинов бе №1 в скока на височина с 223 см. В спринта на 100 м водещата ни млада атлетка Галина Николова финишира трета с 11,95 сек. Първа с 11,11 сек е световната и олимпийска вицешампионка Керън Стюърт (Ям).

Андриана Бънова зае пето място в тройния скок с 13,72 м. Първа с 14,33 м е Дана Велдакова (Слвк). При младежите до 23 г Георги Георгиев остана трети на 200 м с личен рекорд от 21,48 сек. На 100 м Георгиев е шести с 10,59 сек.

Делегат на турнира от Европейската атлетика е президентът на БФЛА Добромир Карамаринов.