2. Лека атлетика
  3. Четири златни медала за лекоатлетите на Сливен от Държавното

Четири златни медала за лекоатлетите на Сливен от Държавното

С четири златни медала и с по едно сребърно и бронзово отличие се завърнаха лекоатлетите на Сливен от участието си на Държавното първенство за юноши и девойки младша възраст в София.

Титлите спечелиха Христо Емануилов в бягането на 400 метра, Митко Асенов в скока на дължина, щафетата 4х400 метра в състав Мартин Михалев, Христо Емануилов, Светослав Иванов, Георги Георгиев, както и Илияна Кънева с тройния скок.

Кънева спечели още един медал от надпреварата, след като в скока на дължина се класира втора. С бронз се окичи Иван Вълков в тройния скок при юношите.

На 11 и 12 юни Сливен ще бъде домакин на Държавния шампионат за мъже и жени. След надпреварата ще се определят участниците в Европейското отборно първенство на 18 и 19 юни в Нови Сад и за Балканиадата на 2 и 3 юли в Сливен.

Старт извън класирането на Държавния шампионат за мъже и жени ще направят юношите и девойките, които се стремят към покриване на норматив за участие на Световно първенство за юноши и девойки младша възраст в Лил, Франция от 6 до 10 юли, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.