2. Лека атлетика
  3. Денис Димитров се класира на полуфинал в спринта на 200 метра

Денис Димитров се класира на полуфинал в спринта на 200 метра

По-рано днес Димитров спечели сребърен медал в спринта на 100 метра

Българският лекоатлет Денис Димитров се класира с 11-о време на полуфиналите в спринта на 200 метра от европейското първенство за юноши до 19 години, което се провежда в италианския град Риети.

Димитров бяга във втората серия и постигна резултат от 21.37 секунди, което го постави на трето място и го класира за полуфиналите.

Той изостана на 9 стотни от лидера Есеоса Десалу от Италия, но и на 0.52 секунди от поставилия най-добро време в квалификациите Лион Рийд.

Британецът оглави общото класиране с победа в първата серия, докато българинът остана на 11-о място.

По-рано днес Димитров спечели сребърен медал в спринта на 100 метра, като отличието е четвърто в историята на българската младежка лека атлетика в спринтовете.

Други два сребърни медала през 1973 година печели Петър Петров, докато Живко Трайков е шампион в на 100 метра през 1964.