2. Лека атлетика
  3. Една стотна спря Ивет за финал на 200 метра (ВИДЕО)

Една стотна спря Ивет за финал на 200 метра (ВИДЕО)

Само една стотна не достигна на Ивет Лалова да се класира за финала на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в Москва.

Най-бързата европейка, която стартира днешното бягане в първа полуфинална серия от втори коридор, беше постигнала най-добро време през сезона от 22.78 секунди. Българката записа почти същото постижение днес - 22.81 секунди и остана четвърта в своята полуфинална серия. В крайна сметка обаче Ивет финишира девета в крайното класиране на 200 метра, тъй като последното време, което даваше право за класиране на финал, бе 22.80 секунди.

Серията на Лалова беше спечелена от Мириел Ахуре от Кот Д`Ивоар с време 22.48 секунди, съобщава БГНЕС. От тази серия напред се класира още втората Шона Милър от Бахамите, както и третата - Дженеба Тармо от САЩ. От втората серия напред продължават само Алисън Феликс и Блесинг Окагбаре. От третата серия напред се класираха победителката Шели-Ан Фрейзър-Прайс, втората Мария Риемиен от Украйна и третата ШаРонда Уилямс от САЩ, която де факто постигна 22.80 секунди.

Ивет остана девета и в надпреварата на 100 метра в Москва. Финалът на 200 метра при жените пък е утре вечер от 20:15 часа.