2. Лека атлетика
  3. Филипс Идову и Джесика Енис обявени за атлети на Великобритания за 2009 г.

Филипс Идову и Джесика Енис обявени за атлети на Великобритания за 2009 г.

Състезателят в тройния скок Филипс Идову и петобойката Джесика Енис бяха обявени за лекоатлети на Великобритания. Успехите на двамата спортисти осигуриха най-успешното представяне на световно първенство за Великобритания и Северна Ирландия за последното десетилетие

Състезателят в тройния скок Филипс Идову и петобойката Джесика Енис бяха обявени за лекоатлети на Великобритания.
Успехите на двамата спортисти осигуриха най-успешното представяне на световно първенство за Великобритания и Северна Ирландия за последното десетилетие.

Освен златния медал от тройния скок на Идову и първото място в десетобоя за Енис, британците спечелиха сребро в мъжката щафета на 4х100 метра, Лиса Добриски остана втора на 1500 метра, а Дженифър Медоус се прибра у дома с бронз от бягането на 800 метра.

Постижението на Великобритания е повече от успешно, след като само четири страни се представиха по-добре на планетарното първенство – САЩ, Ямайка, Кения и Русия. Зад британците останаха страни като Австралия, Китай и Франция.