2. Лека атлетика
  3. Германия спечели европейската Суперлига

Германия спечели европейската Суперлига

Германия спечели европейското отборно първенство по лека атлетика. Във финалите в Суперлигата проведени в Лил, Франция германците спечелиха 321.5 точки.

Полша остана на второ място с 295 точки, а домакинът Франция на трето с 270 точки. Великобритания с 269 точки не можа да се изкачи на подиума.

Най-силният отбор през последните години Русия не можа да участва, предвид забраната руски атлети да се състезават в международни прояви.

Така руснаците изпаднаха в Първа лига заедно с Беларус и Холандия. Гърция спечели от създалата се ситуация и запази мястото си в елита.

Френският майстор на скока с прът Рено Лавиени преодоля 5.80 метра. Чехкинята Барбора Шпотакова изпрати копието на 66,30 метра. Олимпийският шампион от Лондон 2012, Роберт Хартинг метна диска на 66.30 метра.