2. Лека атлетика
  3. Ивет Лалова и Ваня Стамболова с победи в Измир

Ивет Лалова и Ваня Стамболова с победи в Измир

Водещите български атлетки Ивет Лалова и Ваня Стамболова записаха днес в Измир първи победи за летния сезон

Водещите български атлетки Ивет Лалова и Ваня Стамболова записаха днес в Измир първи победи за летния сезон. Софиянката, която участва за тима на„Енка” в I кръг на турския отборен шампионат победи на 100 м с 11,45 сек. Лалова ще стартира още на 200 м и на 4 х 100 м. За Ивет стартовете в Измир са първите след контузията, която получи в първото си бягане за сезона на 6 май в Кавазаки (Яп). След финала днес Лалова обяви, че все още чувства болки в контузеното дясно бедро.

Атлет №1 на България за 2011 г Ваня Стамболова, която участва за „Фенербахче” спечели с лекота спринта на 400 м с 50,88 сек. Варненката ще стартира още на 400 м с преп и на 4 х 400 м. За „Енка” ще участва в скока на височина Венелина Венева.

Извън класирането Теодора Коларова ще участва на 800 м. Първият кръг от турския шампионат е днес и утре.