2. Лека атлетика
  3. Ивет Лалова завърши трета в Линц

Ивет Лалова завърши трета в Линц

Ивет Лалова завърши на трето място в спринта на 60 метра на международния турнир по лека атлетика "Гугъл" в Линц, Австрия. Във финала възпитаничката на треньора Константин Миланов записа резултат от 7,38 секунди. Най-бърза бе литовката Лина Гринцикайте (7,32 секунди), а втора остана американката Стефани Дърст (7,36 секунди).

Ивет Лалова завърши на трето място в спринта на 60 метра на международния турнир по лека атлетика "Гугъл" в Линц, Австрия.

Във финала възпитаничката на треньора Константин Миланов записа резултат от 7,38 секунди. Най-бърза бе литовката Лина Гринцикайте (7,32 секунди), а втора остана американката Стефани Дърст (7,36 секунди).

На турнира във Виена на 3 февруари трите атлетки отново разпределиха призовите места, като тогава най- бърза бе Лалова. За състезателката ни това е трети старт за последната седмица, след като на 1 февруари бяга и на турнира "Руска зима в Москва.

Междувременно стана ясно, че състезателят в скока на дължина Николай Атанасов ще пропусне републиканското първенство в столичната зала "фестивална", което е на 14 и 15 февруари.

Причината е, че атлетът ще участва по същото време на турнир в чужбина. Както е известно, Атанасов вече покри норматива за участие на европейското първенство на закрито в Торино, което е в началото на март.

Състезателките на треньора Георги Димитров - Венелина Венева, Ваня Стамболова и Теодора Коларова, вече официално са с нов мениджър - Георги Павлов.

"Трите атлетки вече са състезателки на клуб "Павел Павлов" и аз съм им мениджър. След като им изтекат наказанията, ще им осигуря участия на международни турнири", каза Павлов. Както е известно, двегодипшите наказания на Венева и Стамболова изтичат през април, а това на Коларова през август.