2. Лека атлетика
  3. Ивет не можа да се класира на финала на 200 метра

Ивет не можа да се класира на финала на 200 метра

Българката Ивет Лалова не успя да се класира на финала в бягането на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в Дегу.

След страхотния си успех на 100 метра, където остана седма, българката се надяваше за първи път в кариерата си да стигне до финал на Световно първенство и на 200 метра.

Тя обаче остана остана извън първите две и завърши на трето място в полуфиналната си серия с време 23.03 секунди. Времето й пък не бе достатъчно добро, за да бъде сред най-бързите две трети състезателки, които също се класират за финала.

Победителка в серията на Лалова стана Вероника Кембъл-Браун от Ямайка, а компания на финала ще й прави втората днес Алисън Филикс от САЩ.