2. Лека атлетика
  3. Катя Христова подобри личния си рекорд на 400 метра

Катя Христова подобри личния си рекорд на 400 метра

Даниел Добрев спечели скока на дължина

Катя Христова подобри личния си рекорд в бягането на 400 метра по време на международния турнир "Самарско знаме" в Стара Загора, въпреки че завърши на трето място, а Даниел Добрев беше над всички в скока на дължина. Христова, шампионка на България, финишира за 53.19 секунди, след като през миналата седмица записа предния си връх от 53.30 секунди. Тя е с покрит норматив за европейското първенство в Амстердам през юли и на 400 метра, и на 800 метра. Христова ще бяга по-късно днес и на 800 м на стадион "Берое".

Сериозна беше конкуренцията в едната обиколка за атлетката ни. Победата завоюва световната шампионка за кадетки и сребърна медалистка от Младежките олимпийски игри Салва Саид (Бахрейн), която е състезателка на българина Янко Братанов. Спринтьорката от Бахрейн финишира за 51.63 секунди - личен рекорд за годината. Втората позиция зае сръбкинята Тамара Саласки - 51.89 секунди, също най-добро постижение в кариерата за нея.

На 400 метра при мъжете с рекорд на турнира се наложи Али Камис (Бах) - друг атлет на Братанов. Бахрейнецът не вложи много енергия в обиколката, финиширайки за 45.82 секунди. В края на месец май той записа най-бързото бягане на 400 метра, постигано в България - 44.55 сек. Подгласник на Камис в Стара Загора стана сънародникът му Абас Абубакер с 46.05 секунди.

Даниел Добрев спечели първото място и респективно 1000 лева от наградния фонд в скока на дължина. Трениращият при Атанас Атанасов от есента сливналия се приземи на 7.39 метра (+0.7 м/сек).

Втората позиция зае Денис Ерадири със скок на 7.13 сек (+0.4 м/сек). Третият атлет с опит над 7 метра се нареди на бронзовото място - Даниел Анков със 7.04 м (+0.1 м/сек).