2. Лека атлетика
  3. Катя Христова с втора титла на държавното първенство по лека атлетика в зала

Катя Христова с втора титла на държавното първенство по лека атлетика в зала

Тя беше най-бърза в дисциплината 800 м. с личен рекорд от 2:03.90 минути

Катя Христова триумфира в бягането на 800 метра и спечели втора титла на първенство по лека атлетика в зала в Добрич. Христова беше най-бърза в дисциплината с личен рекорд от 2:03.90 минути и се окичи с второ злато от надпреварата след вчерашната си победа на 400 метра. Силвия Дънекова стигна до среброто също с лично постижение от 2:06.10 минути, след като вчера тя спечели бягането но 1500 метра. Националната рекордьорка на 3000 метра стийпълчейз Дънекова няма да се състезава на Световното първенство в зала през следващия месец в САЩ, за да съсредоточи усилията си за максимално добра подготовка за сезона на открито и за участието си на Олимпиадата в Рио де Жанейро през август. Симона Миланова се нареди трета с 2:21.62 минути.

Андриана Бънова спечели титлата на троен скок. В отсъствието на голямата фаворитка и миналогодишна шампионка Габриела Петрова, която реши да се включи в спринта на 60 метра и вчера стигна до среброто, Бънова спечели с резултат от 13.43 метра. Единствената й конкурентка Петя Дачева остана втора с 13.20 метра.

В бягането на 60 метра с препятствия най-бърз беше Цветомир Киров с 8.26 секунди. Той изпревари с 1 стотна от секундата миналогодишния шампион Милен Вълканов, а трети с 8.68 секунди завърши Николай Николов. В същата дисциплина при жените участваха само три състезателки. Златото убедително заслужи Ива Александрова с 8.87 секунди, следвана от Памела Здравкова с 9.99 секунди и Даниела Йорданова с 10.03 секунди.