2. Лека атлетика
  3. Кенийски триумф в маратона на Берлин

Кенийски триумф в маратона на Берлин

Представителите на Кения окупираха местата на подиума при мъжете в 39-ото издание на лекоатлетическия маратон на германската столица Берлин.

Представителите на Кения окупираха местата на подиума при мъжете в 39-ото издание на лекоатлетическия маратон на германската столица Берлин. Фаворитът Джефри Мутай спечели надпреварата с шесто най-добро време в историята на дисциплината от 2:04:15 часа. Той остана само на 37 секунди от световния рекорд на сънародника си Патрик Макау, който той постави преди година отново в Берлин. 30-годишният Мутай през миналия сезон спечели маратоните в Бостън и Ню Йорк. На второ място само на секунда зад победителя финишира Денис Кимето. Трети класическата дистанция от 42,195 километра завърши Джофри Кипсанг за 2:06:12 минути.

При жените първа финишира Аберу Кебебе от Етиопия. Тя спечели надпреварата за втори път в кариерата си след 2010 година с лично постижение от 2:20:30 минути.