2. Лека атлетика
  3. Лалева и Атанасов с по две титли на турнир в Пловдив

Лалева и Атанасов с по две титли на турнир в Пловдив

Националите Габриела Лалева и Златозар Атанасов спечелиха по две титли на турнира по лека атлетика "Мемориал Вулпев-Бахчеванов" в Пловдив

Националите Габриела Лалева и Златозар Атанасов спечелиха по две титли на турнира по лека атлетика "Мемориал Вулпев-Бахчеванов" в Пловдив. Лалева триумфира в спринтовете на 100 и 200 метра, съответно с постижения от 11.78 секунди и 23.80 секунди. Атанасов пък беше най-добър в хоризонталните скокове. Той спечели оспорваната надпревара на скок дължина със 7.65 метра, като изпревари втория Денис Ерадири само с 6 сантиметра. На троен скок Атанасов триумфира с 16.66 метра.

Европейската шампионка на троен скок за жени до 23 години Габриела Петрова заслужи първото място в коронната си дисциплина с 13.84 метра в родния си град. Втора завърши Гита Додова с 13.66 метра.

В спринта на 100 метра при мъжете спечели Кирил Кирилов с 10.62 секунди, а на 200 метра триумфира Иво Фудулски с 21.30 секунди. На овчарски скок при мъжете Спас Бухалов взе титлата с личен резултат за сезона от 5.50 метра.