2. Лека атлетика
  3. Мароканец триумфира в маратона на Атина

Мароканец триумфира в маратона на Атина

Абделкрим Бобкер (Мароко) спечели лекоатлетическия маратон на Атина, след като завърши първи с време 2.11:40 часа. Кенийците Сами Кипкосгей Чумба и Даниел Ндериту Гатеру са съответно втори и трети в престижната надпревара.

Абделкрим Бобкер (Мароко) спечели лекоатлетическия маратон на Атина, след като завърши първи с време 2.11:40 часа.
Кенийците Сами Кипкосгей Чумба и Даниел Ндериту Гатеру са съответно втори и трети в престижната надпревара.

Чумба измина дистанцията от 42,195 км за 2.13:27 часа, докато Гатеру спря хронометрите на 2.16:12.

Времето на Абделкрим Бобкер бе с 45 секунди по-бавно от това на италианеца Стефано Балдини, рекордьор в състезанието.

Балдини постави рекорда на трасето в Атина по време на Летните олимпийски игри през 2004 година.

В женското издание на маратона на гръцката столица триумфира етиопката Мелаку Елфнеше с време 2.35:25 часа. Тя изпревари рускинята Камила Канипова с шест секунди.

Амира Бен Амор (Тунис) остана трета с време 2.42:15 часа.

Над 18 000 човека участваха в маратона на Атина, който се проведе при изключително тежко и студено време.