2. Лека атлетика
  3. Мартин Арнаудов отпадна в сериите на 110 метра с препятствия

Мартин Арнаудов отпадна в сериите на 110 метра с препятствия

Мартин Арнаудов отпадна в сериите на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 19 години в Нови Сад. Арнаудов финишира шести във втора серия за 14,54 секунди. Най-силен резултат даде победителят в първа серия Сергей Шубенков (Русия) - 13,43 секунди.

Нено Башев и Бен Гетеманс не успяха да намерят място във финала на гюле (6 кг). В квалификацията Башев е 21-и със 17,29 метра, а Гетеманс - 24-и с 16,66 метра. Най-голям метраж записа хърватинът Марин Премеру - 21,32 метра.

По-късно днес Здравко Димитров ще участва в квалификацията на чук, а Тео Петров и Петер Кременски ще стартират в полуфиналите на 200 метра.