2. Лека атлетика
  3. Мъжката щафета на САЩ триумфира на 4х400 м. в Москва

Мъжката щафета на САЩ триумфира на 4х400 м. в Москва

Това е и седми златен медал от световни първенства за ЛаШон Мерит

САЩ стана световен шампион в щафетата 4 по 400 метра за мъже на световното първенство по лека атлетика в Москва с резултат 2:58.71 минути, което е най-добро постижение в света за годината.

Щафетата на САЩ бе в състав Дейвид Вербърг, Тони Макуей, Арман Хол и ЛаШон Мерит, като за бягащия на последния пост на щафетата ЛаШон Мерит това е втори златен медал в Москва след победата му в бягането на 400 метра във вторник.

Това е и седми златен медал от световни първенства за ЛаШон Мерит, което го поставя на трето място в класацията на най-титулованите лекоатлети след други двама американци - Карл Луис и Майкъл Джонсън, като и двамата имат по 8 златни медали от световни първенства.

Щафетата на Ямайка в състав Макдонълд, Стийл, Джонсън и Френсис спечели сребърния медал с време 2:59.88 минути. Щафетата на Русия в състав Дилдин, Мосин, Петухов и Краснов спечели бронзовия медал с време 2:59.90 минути.