2. Лека атлетика
  3. Мерлин Оти стана най-възрастната участничка в историята на европейските първенства по лека атлетика

Състезаващата се за Словения спринтьорка подобри постижението на французойката Никол Бракбуш-Льовек

В сериите на 4 х 100 метра 50-годишната Мерлин Оти стана най-възрастната участничка в историята на европейските първенства по лека атлетика. Състезаващата се за Словения спринтьорка подобри постижението на французойката Никол Бракбуш-Льовек, която се състезава на 47 години, съобщава БТА.

Родената в Ямайка Мерлин Оти обаче не успя да помогне на словенската щафета, която финишира с време 44,30 секунди и не се класира за финал. Украйна спечели серията с 43,24 секунди.Мерлин Оти като състезателка на Ямайка участва на седем Олимпиади, като началото е в Москва през 1980 година. Тя има 29 медала от големи състезания.