2. Лека атлетика
  3. Методиева не влезе във финала на 400 м на световните студентски игри

Методиева не влезе във финала на 400 м на световните студентски игри

Шампионката на България в бягането на 400 метра финишира седма

Шампионката на България в бягането на 400 метра Виолета Методиева финишира седма в полуфинал А на Универсиадата в Шънжън (Кит) и така не успя да влезе във финала на дисциплината. Постижението на българката - 54.62 сек - й отреди 18-о място в крайното класиране. Преди това в сериите Методиева завърши за пета за 55,64 секунди и се класира сред 24-те най-добри по резултат.

В същата дисциплина при мъжете Красимир Байраков отпадна от турнира. Той се нареди трети в седма серия с 47,53 секунди. Третият ни представител в атлетиката Петър Кременски преодоля предварителния кръг в спринта на 100 метра с 10,64 секунди. На четвъртфиналите обаче даде осми резултат в серията си - 10,72 сек. и отпадна от надпреварата.

С две девети места завърши представянето на българските джудисти на Универсиадата. В кат. 57 кг Калина Стефанова нямаше съперничка на
1/16-финалите, а на осминафинала загуби от Хана Луизе Брюк (Гер). След това в репашажите Стефанова отстъпи в първата си среща пред Жеан Баптист от Хаити и така отпадна от състезанието. При мъжете в кат 66 кг. Мартин Иванов загуби първия си бой от китаеца Данбин Ма и в последвалия репашаж Първо победи молдовеца Максим Фомин, но после отстъпи пред Флоран Урани от Франция

Единственият ни представител в плуването - Марин Желев подобри личните си рекорди за сезона на 50 и 100 м гръб. В късата дистанция той финишира за 27.01 сек. в серията си и това му отреди 26-о място в крайното класиране. На 100 м гръб Марин е 28-и в крайната подредба, като завърши за 57.71 сек. в серията, на 3 сек. от шампиона Гарет Кийн от Нова Зеландия. Желев продължава участието си Универсиадата в други дисциплини. Информацията е от щаба на нашата делегация на Игрите, които според специалистите преминават при изключителна конкуренция на едни от най-добрите спортисти в света. (AУС Академик).