2. Лека атлетика
  3. Мика Кого взе скалпа на Бернард Лагат на 5-те хиляди метра в Ню Йорк

Мика Кого взе скалпа на Бернард Лагат на 5-те хиляди метра в Ню Йорк

Световният шампион на средни и дълги лекоатлетически дистанции Бернард Лагат не успя да стартира сезона си с обещаващ резултат, както направиха Тайсън Гей и младата Линет Масай.

Лагат, който се надява тази година да смъкне времето си на 5 км под 13 минути, се предаде под силните ветрове в Ню Йорк. Младият Мика Кого заформи интересен кенийски двубой на върха на колоната в последната обиколка от дистанцията.

Кого показа повече характер и спечели първото за сезона Гран при от световния тур на IAAF с време от 13:02.90 мин., Лагат остана втори с 13:03.06 мин. Етиопците Дейен Гебремескел (13:03.13) и Мерга Имани (13:04.68) също имаха шанс да се намесят в борбата за медалите, но в крайна сметка останаха след лидерите.