2. Лека атлетика
  3. Момчил Караилиев пак без конкуренция в тройния скок на държавното по лека атлетика

Първият ден на надпреварата в Сливен премина при огромен зрителски интерес на стадион "Хаджи Димитър"

Многократният шампион на България в дисциплината троен скок Момчил Караилиев /АК „Бонония” –Видин/ спечели титлата в коронната си дисциплина пред родна публика. Тази вечер на стадиона в Сливен, където се провежда Държавният шампионат по лека атлетика при мъжете и жените, Караилиев постигна в най-добрия си опит 16,45 метра,  постижение което му стигна за златния медал.

Втори се нареди друг сливналия, но състезаващ се за родния клуб - Живко Петков с 15,92 метра, а трети се класира Мохамед Абас от СКЛА “Феникс 2004” /Плевен/.

Шампионатът на стадион “Хаджи Димитър” преминава при необичаен за последните години зрителски интерес. За да изгледа финалите в някои от дисциплините, на трибуните бе най-добрата ни спринтьорка Ивет Лалова, която не участва в надпреварата днес, както няма да бяга и утре на 200 метра. В нейно отсъствие първа на 100 м е Инна Ефтимова (АК Титан) с 11,34 сек. Тезджан Наимова (АК Локо 2004 ) е втора с 11,42 сек.

Бронзовата медалистка от световните първенства в зала и на открито на 1500 м Даниела Йорданова се класира втора в коронна си  дисциплина при завръщането си на пистата, след близо 3 години отсъствие заради положителна допинг проба.

Йорданова финишира с време 4:38,61 мин. Победителка е Силвия Дънекова (АК Нови пазар). За нея това е второ злато в рамките деня, след като по-рано спечели титлата и на 3000 м с препятствия. На 100 м с препятствия първа е Кристина Дамянова от АК Вучето (Самоков) с 14,02 сек.

В овчарския скок при жените първа с лично постижение от 3,85 м е Анна Иванова (АК “Павел Павлов”), а при мъжете победа за Спас Бухалов от Такия 96 (Пловдив) с 5,24 метра.
При мъжете на диск шампион е Росен Карамфилов (КЛАСА) с 58,70 м, а на тласкане на гюле първи се класира Георги Иванов (АК “Павел Павлов”) с резултат от 18,68 метра.

В бягането на 400 метра победител е Красимир Брайков с 47.15 сек, а  при жените Виолета Методиева спечели титлата с 54.27 сек., след като на последната права се наложи над Теодора Коларова от КЛАСА, която измина дистанцията за 54,51 сек.

В последните дисциплини от първия състезателен ден - щафетите 4х100 метра при мъжете спечелиха представителите на “Титан” с 41,48 сек, пред квартетите на АК “Павел Павлов” и ЦСКА. При жените първи е тимът на КЛАСА, следван от Добрич и Бургас, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.