2. Лека атлетика
  3. Момчил Караилиев се класира трети на Световните атлетически финали

Момчил Караилиев се класира трети на Световните атлетически финали

Момчил Караилиев спечели бронзов медал на троен скок на Световните финали по лека атлетика в Солун

Момчил Караилиев спечели бронзов медал на троен скок на Световните финали по лека атлетика в Солун. Сливналията постигна 17,18 метра в най-добрия си втори опит. Само сантиметър го раздели от второто място на Лийван Сандс от Бахрейн. Първи е кубинецът Арни давид Жират с 17.45 метра. След българина остана световният шампион от Берлин Филипс Идоу (Великобритания), който постигна 17.03 метра.

С този резултат Караилиев завърши сезона по-най добрия начин и от части успя да се решаншира за малшанса си на световното първенство в Берлин преди месец, когато травма го лиши да се намеси в спора на най-добрите осем в сектора на троен скок.
На сливналията в най-скоро време му предстои полет до САЩ, където го очаква приятелката му Веселина. Двойката е заедно от осем години, а след края на октомври ще очакват първото си дете, което ще се роди в Страната на неограничените възможности, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.