2. Лека атлетика
  3. Мустафа Юсеинов с трето място в Нова Зеландия

Мустафа Юсеинов с трето място в Нова Зеландия

Мустафа Юсеинов донесе трети медал за България от Световното първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания

Мустафа Юсеинов донесе трети медал за България от Световното първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания. В дисциплината хвърляне на диск 40-годишният Юсеинов завърши на трето място и спечели бронзовото отличие, след като постигнасветовен рекорд в категорията F55 от 39,42 метра и събра 1002 точки.

Титлата спечели Леонардо Диас от Куба със световен рекорд от 1030 точки, а втори се нареди Драженко Митрович 1027 точки.

Досега на шампионата България имаше два медала - златото на Дечко Овчаров на копие и среброто на Стела Енева в тласкането на гюле. Първенството, което е първа квалификация за Параолимпийските игри в Лондон през следващата година, завършва на 30 януари.