2. Лека атлетика
  3. Неуспешни резултати за българските атлети днес в Барселона

Неуспешни резултати за българските атлети днес в Барселона

Българският спринтьор Йордан Илинов отпадна в сериите на 200 метра при мъжете по време на европейското първенство по лека атлетика в Барселона.

Българският спринтьор Йордан Илинов отпадна в сериите на 200 метра при мъжете по време на европейското първенство по лека атлетика в Барселона.

Илинов финишира осми (последен) в първата от общо четирите серии със време за 21,65 сек. - точно на 1 секунда от най-добрия си резултат - 20,65, който той постигна през 2006 година. Нещо повече Илинов даде най-слабо време (31-о) от всички завършили в сериите на 200 метра.

Победител в тази серия е Крисчън Малкълм (Великобритания) - 20,63 сек. Новият европейски първенец на 100 метра Кристоф Льометр (Франция) се наложи във втора серия с 20,64 сек. В трета серия първи финишира Джайсума Ндуре (Норвегия) - 20,60.

В четвърта серия пък най-бърз бе Марлон Девониш (Великобритания) с 20,68 сек. Защитаващият титлата си от Гьотеборг'06 Франсис Обиквелу (Португалия) не застана на старт. Така Обиквелу, който направи дубъл преди четири години, сега си тръгва дори без медал, след като остана четвърти на 100 метра ден по-рано.

Другият ни представител, но в сектора на овчарски скок - Спас Бухалов, не успя да се класира за финала на коронната си дисциплина, след като се нареди 25-и в квалификацията (от 29 състезатели). Бухалов преодоля 5,30 метра от трети опит, след което пропусна 5,40 метра и направи три фаула на 5,50 метра.

Петя Дачева и Андриана Бънова също не успяха да прескочат квалификациите и да се класират за финала на троен скок за жени. Голямата ни надежда Дачева направи три несполучливи опита и записа нула. Бънова пък постигна 13,95 и 13,94 метра, а в третия опит направи фаул.

Тези 13,95 метра й стигнаха само за 18-о място (от 24 състезателки) - на 12 см от последната 12-а състезателка (Алсу Муртазина от Русия), която влиза на финала.

Иначе само девет състезателки покриха квалификационната норма от 14,20 метра, а останалите три влизат с най-силните си опити постигнати в пресявките.

Момчил Караилиев ще стартира днес във финала на троен скок от 20:40 ч.