2. Лека атлетика
  3. ОБЗОР: Пет медала за България от Балканиадата по лека атлетика

ОБЗОР: Пет медала за България от Балканиадата по лека атлетика

Силно представяне на нашите лекоатлети в Истанбул

Българските състезатели спечелиха пет отличия на Балканиадата по лека атлетика за мъже и за жени в Истанбул, Турция.

Регионални вицешампиони станаха Митко Ценов (1500 метра), Тихомир Иванов (скок височина), Станислав Станков (60 метра с препятствия) и Милена Миткова (скок дължина), а с бронз се окичи Йоло Николов (3000 м).

Станков се доближи до личния си рекорд, който е 7.83 сек, докато в Истанбул финишира за 7.88 сек.

Микдат Севлер (Турция) стана балкански шампион точно със 7.83 сек.

Иванов се справи с летва, поставена на 218 см, в сектора за скок на височина. Победи го Дмитри Никитин (Украйна) с 224 см.

На 60 метра при жените Инна Ефтимова пък завърши шеста във финала със 7.46 секунди. Балканска шампионка стана представителката на Израел Диана Вайсман със 7.36 сек.