2. Лека атлетика
  3. Пет медала за лекоатлетите от Сливен в първия старт за годината

Пет медала за лекоатлетите от Сливен в първия старт за годината

Пет медала спечелиха лекоатлетите от Сливен в първия си старт за годината. В столичната зала “Фестивална” при температури до нулата се определиха държавните шампиони на закрито при юношите и девойките младша възраст, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

В бягането на 1500 метра със сребърно отличие се окичи Димитър Харалампиев. Той пробяга дистанцията за 4:17,41 мин. Втора позиция, но в сектора на тласкане на гюле зае и Ангел Дачев, който тласна уреда на 14,57 метра. С два бронзови медала се завърна Митко Асенов. Сливналията се поздрави с отличията в скоковете на дължина и на височина, където регистрира съответно  постижения от 6,32 метра и 180 см.

В дамското направление единствената медалистка от сливенския отбор бе Илияна Кънева. Тя се класира трета в скока на дължина при девойките с постижение от 5,25 метра. В шампионата участваха 700 състезатели от 86 клуба от страната.

Надпреварата за лекоатлетите продължава и през следващата седмица, като на 30 и 31януари  ще се определят шампионите и медалистите в групата на юношите и девойките старша възраст.