2. Лека атлетика
  3. Пет медала за сливенските атлети в турнира "Академик"

Пет медала за сливенските атлети в турнира "Академик"

Момчил Караилиев записа първо състезание за новия си клуб „Бонония” – Видин. Сливналията освен, че смени личния си треньор, промени и клубната си принадлежност.

Момчил Караилиев записа първо състезание за новия си клуб „Бонония” – Видин. Сливналията освен, че смени личния си треньор, промени и клубната си принадлежност. На Международния турнир по лека атлетика „Академик" той  участва в нетрадиционната си дисциплина скок на дължина, където с 7.30 м зае втората позиция. Трети се нареди юношата на Сливен Даниел Добрев с резултат 7.15 метра, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

В тройния скок победител стана другият представител на сливенската школа Живко Петков с 15.86 метра. В същата дисциплина, но при жените Андриана Бънова скочи 13.68 метра, които й отредиха второто място. Победата спечели Петя Дачева с 14.12 метра.

Състезателки от Сливен заеха първите две места в тласкането на гюле при жените. Радослава Мавродиева и Мариета Куцарова спечелиха лидерските позиции с лични постижения, съответно 17.51 метра и 15.31 метра.

Георги Иванов в тласкането на гюле стана победител с 19.01, а Ангел Карарадев се класира втори в скока на височина, но те се състезават за АК „Павел Павлов” – Враца.

Инна Ефтимова и Виктор Нинов станаха носителите на  комплексните купи за най-добри постижения при жените и мъжете според сравнителната таблица на ИААФ на 42-то издание на турнира "Академик".  Ефтимова бе най-бърза на 60 метра със 7.37 сек, а Нинов спечели първото място в скока на височина с 223 см.