2. Лека атлетика
  3. Петър Кременски завърши 4-и на 200 м на отборното европейско по лека атлетика

Петър Кременски завърши 4-и на 200 м на отборното европейско по лека атлетика

След 31 от 40 дисциплини България заема 10-о място от 12 участващи отбора, последните два отбора отпадат от групата

Националният шампион Петър Кременски се класира четвърти в бягането на 200 метра във втория ден на Европейското отборно първенство по лека атлетика в първа лига в ирландската столица Дъблин. Кременски финишира за 21.40 секунди в тежки условия на мокра от дъжд писта и неприятен вятър.

Само преди седмица той спечели за трета поредна година титлата на Държавното първенство в Правец с личен рекорд за годината от 20.73 секунди.

Победител на 200 метра в Дъблин стана Павел Маслак (Чехия) с 21.20 секунди, пред Джонатан Борле (Белгия) с 21.31 секунди и Нил Де Оливейра (Швеция) също с 21.31 секунди.

Така след 31 от 40 дисциплини България заема десетото място от 12 участващи отбора със 162 точки. Естония е 11-и със 158 точки, а Швейцария е на дъното със 154 точки.

Последните два отбора отпадат от групата.