2. Лека атлетика
  3. Пловдивските кросисти се върнаха с цял комплект медали от Бурса

Пловдивските кросисти се върнаха с цял комплект медали от Бурса

От град Бурса в Турция се завърнаха атлетите временни водачи в „Гран при” класирането на 14-та национална кросова верига „Пловдив – Аквафреш”, организирана от пловдивското движение „Спорт за всички” „Мама, татко и аз – баба, дядо и внуче”.

От  град  Бурса  в  Турция  се  завърнаха  атлетите  временни  водачи  в  „Гран  при”  класирането  на  14-та  национална  кросова  верига  „Пловдив – Аквафреш”, организирана  от  пловдивското  движение  „Спорт  за  всички” „Мама, татко и аз – баба, дядо и внуче”. Пловдивчани  стартираха  в  6-тия  международен  пробег  „Казанджи  Достлук  Кошусу” на  9 000  метра, където  стартираха  227  атлети  в  21  възрастови  групи.  Наред  с  чужденците, на  старта  личаха имената  на  най-силните  състезатели  на  кросови  бягания  от  цяла  Турция.

„Пловдивчани  достойно  защитиха  името  на  движение  „Спорт  за  всички” „Мама, татко и аз – баба, дядо и внуче”  и  нашия  град – сподели  ръководителят  на  групата  Мария  Милева – гл. секретар на веригата. Спечелихме  цял  комплект  медали  чрез  Иванка  Ганева – златен  медал  в  група  55 години, Стефка  Калева – сребърен  медал  в  група  45 години  и  Величко  Манолов – бронз  в  най-силната  и  многобройна  група  в  пробега –  20 години. При  55  годишните  Иван  Кралчев  зае  5-то  място, а две  седми  места  спечелиха  Румен  Зидаров – група  45 години  и  най-младия  участник  Владимир Кляфков  в  група  20 г.  Нашата  група  състезатели  се  радваше  на  голямо  внимание  от  страна  на  домакините  и  Директора  на  пробега  и  наш  приятел  инж.  Бекир  Мутлу, които  положиха  много  усилия, за  да  се  чувстваме  перфектно. Най-силните  стаери  на  Турция  и  участниците  от  чужбина  заявиха  своето  желание  за  участие  в 36-ти  международен  мемориален  маратон  „Съединение”, който  тази  година  е  в  неделя  4-ти  септември  от  9.30  часа със  старт  в  град  Съединение  и  финал  на  пл.  Съединение  в  Пловдив.”

„Този  огромен  интерес  от  страна  на  състезателите  от  чужбина  идва  от  желанието  им  да  пробягат  мемориалния  маршрут,  по  който  българите  преди  126  години  завоюваха  и  обявиха  Съединението  на   България – допълни  Кузман  Погончев – Директор  на  маратон „Съединение”.