2. Лека атлетика
  3. Сава Тодоров и Вая Владева са победители в мемориала „Борис Мулешков”

Сава Тодоров и Вая Владева са победители в мемориала „Борис Мулешков”

Националът по лека атлетика Сава Тодоров (СК Атлет - Мездра) спечели за втора поредна година на мемориалния турнир „Борис Мулешков" в Панагюрище. Той измина разстоянието от 800 м на ст. „Орчо Войвода" за 1:55,5 мин.

Националът по лека атлетика Сава Тодоров (СК Атлет - Мездра) спечели за втора поредна година на мемориалния турнир „Борис Мулешков" в Панагюрище. Той измина разстоянието от 800 м на ст. „Орчо Войвода" за 1:55,5 мин. Това е трета победа за Тодоров , след като той триумфира и през 2008 г.  В борбата за второто място съотборникът на победителя Иван Попов се пребори в последните метри с Димитър Тасев (КЛАСА). Попов спря хронометъра на 1:58,4 мин, а Тасев - на 1:59,0 мин.

При жените на победителка стана Вая Владева (КЛАСА) . Тя измина дистанцията от 800 м за 2:19,2 мин. Среброто е за Елисавета Начева (АК Джордан) - 2:25,3 мин, а бронза за Радка Захариева (Борис Мулешков - Панагюрище) - 2:34,3 мин.