2. Лека атлетика
  3. Спиърмън най-бърз на 200 метра в Лондон

Спиърмън най-бърз на 200 метра в Лондон

Американският спринтьор Уолъс Спиърмън спечели бягането на 200 метра при мъжете, по време на турнира по лека атлетика от веригата "Диамантена лига" в Кристал Палас, Лондон.

Американският спринтьор Уолъс Спиърмън спечели бягането на 200 метра при мъжете, по време на турнира по лека атлетика от веригата "Диамантена лига" в Кристал Палас, Лондон.

Спиърмън финишира с време 20,12 сек., изпреварвайки Чуранди Мартина (Холандски Антили) - 20,42, и Жайсума Саиди Ндуре (Норвегия) - 20,43 сек.

В бягането на 400 метра над всички бе Джереми Уоринър(САЩ), който финишира първи с 44,67 сек., следван от Джърмейн Гонсалес (Ямайка) - 44,80 и Рикардо Чамбърс (Ямайка) - 45,18 сек.

Дейвид Оливър (САЩ) спечели бягането на 110 м/пр., след като избяга дистанцията за 13,06 сек. пред Дуайт Томас (Ямайка) - 13,32 и Гарфийлд Дариен (Франция) - 13,34 сек.

При жените победителка в бягането на 400 метра стана Алисън Феликс (САЩ) - 50,79 сек., следвана от Татяна Фирова (Русия) - 50,84 и Деби Дън (САЩ) - 50,89 сек.

В бягането на 800 метра победителка стана руската лекоатлетка Мария Савинова с време 1:58,64 мин., следвана от Джанет Джепкосгей (Кения) - 1:59,16 и Джема Симпсън(Великобритания) - 1:59,26 мин.