2. Лека атлетика
  3. Стамболова: Искам да си направя бягането

Стамболова: Искам да си направя бягането

Ваня Стамболова е българската атлетка, която заема най-предно класиране в световната ранглиста за сезона от заминаващите за планетарния шампионат в зала в Доха, който ще се проведе от 12 до 14 март.

С 51,80 секунди на 400 метра тя се нарежда на осмо място за сезона, но въпреки това е скромна в изказванията си преди големия форум.

"Здравословно съм добре, макар че всеки атлет си има някакви болежки, надявам се все пак да не се проявят в Доха. Настроението ми също е добро, като за голямо първенство. Резултатът ми през сезона не е кой знае колко силен, но все пак съм в десетката. За медали изобщо не искам да говоря, защото това е голямо състезание и всичко се случва.

Ще видя на място какви ще са конкурентките ми, но за мен е пo-важно да си направя моето бягане и да съм доволна от себе си, а пък каквото стане като класиране. Бих искала да направя бягане около 51 секунди и се надявам да го реализирам в Доха", каза Стамболова, съобщава „Меридиан Мач”.