2. Лека атлетика
  3. Стамболова най-бърза на 400 метра на държавното първенство по лека атлетика

Стамболова най-бърза на 400 метра на държавното първенство по лека атлетика

Ваня Стамболова (Павел Павлов Враца) спечели републиканската титла на 400 метра по време на държавното първенство по лека атлетика, което се провежда на националния стадион “Васил Левски”, предаде репортер на Novsport.com.

Стамболова спечели златния медал с резултат от 52.03 секунди. Втора финишира Милица Георгиева (Левски) с 54.69 секунди, а трета завърши Вая Владева (КЛАСА) с 55.05 секунди.

Стамболова обаче ще пропусне бягането на 400 метра с препятствия утре.

В бягането на 400 метра при мъжете шампион стана Красимир Брайков (Павел Павлов, Враца) с 47.67 секунди, следван от Христо Ченов (Павел Павлов Враца) с 48.03 сек. и Георги Ганчев (Добруджа Добрич) с 48.26 сек.