2. Лека атлетика
  3. Три бронзови медала за България от последния ден на Световното военно първенство по лека атлетика

Световната военна шампионка на 100 метра Инна Ефтимова спечели и бронзово отличие, този път в спринта на 200 метра на 43-то Световно военно първенство полека атлетика, което се проведе на националния стадион “Васил Левски”.

Световната военна шампионка на 100 метра Инна Ефтимова спечели и бронзово отличие, този път в спринта на 200 метра на 43-то Световно  военно първенство  полека атлетика, което се проведе на националния стадион “Васил Левски”.

Ефтимова даде време 23.59 секунди при 23.31 сек за победителката Марта Йешке от Полша. Втората в дисциплината също е от полската Марика Попович спря хронометрите на 23.32 секунди.

Освен Ефтимова, с отличие от последния ден на шампионата си тръгва и Борис Божинов, който спечели бронзов медал в скока на дължина. Българинът записа 7.68 метра от втори опит и се оказа от трети поради контузия.

С бронз се сдоби и Ангел Карарадев, който вчера раздели четвъртото място в скока на височина със словенеца Рожле Прежели с постижение 215 см. Бронзът в дисциплината остана в България заради дисквалификация поради организационни причини на третия  - Петер Хорак (Словакия), който скочи с пет сантиметра повече от нашия състезател.