2. Лека атлетика
  3. Три победи за българските атлетина турнира в Тирана

Три победи за българските атлетина турнира в Тирана

Три победи и едно трето място записха българските атлети на международния турнир в Тирана (Алб). В бягането на 110 м с преп. Милен Вълканов е пръв с 14,65 сек.

Три победи и едно трето място записха българските атлети на международния турнир в Тирана (Алб). В бягането на 110 м с преп. Милен Вълканов е пръв с 14,65 сек. При жените на 100 м с преп. победи Елена Митева с 14,64 сек. Иван Попов финишира пръв на 1500 м с 3:56,30 мин. Росен Иванов зае трето място на 400 м с 50,80 сек.

Довечера в Острава Ваня Стамболова ще стартира на 400 м с преп. на турнира „Златен шпайк” от сериите World Challenge на ИААФ. Атлет №1 на България ще бяга заедно със световната шампионка Лашинда Димъс (САЩ). С интерес се очаква спринта на 100 м при мъжете, където ще стартира най-голямата звезда на световната атлетика Юсейн Болт (Ям). Турнирът ще бъде предаван пряко по Евроспорт от 20,00 ч до 22,00  ч.