2. Лека атлетика
  3. В Сливен се определиха отборните победители по лека атлетика от Ученически игри'09

Купи, медали, екипировка и спортни пособия получиха всички отбори участвали във финалите на Ученическите игри по лека атлетика в Сливен. След двудневна оспорвана надпревара на обновената база на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен станаха известни първенците в комплексното класиране за двете групи от 5 до 7 клас, както и медалистите в отделните дисциплини, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

При момчетата шампиони станаха представителите на Осмо основно училище “Юри Гагарин ”(Сливен), следвани от съставите на ОУ “Мати Болгария” (Казанлък) и на ОУ “В.Левски”(Разград).

В групата на момичетата за същата възраст първенци са ОУ “Елин Пелин” (Бургас). На второ място се класира отборът на 3-то ОУ “Св.св Кирил и Методий ” (Горна Оряховица), а третото място заеха възпитаничките на ОУ “Св.св Кирил и Методий ” (Велики Преслав).

"Резултатите, които показаха учениците са на високо ниво за училищен спорт. Похвално е за учителите по физическо възпитание, че в това трудно време успяват да мотивират момичетата и момчетата да се занимават със спорт", каза главният съдия на състезанието Стефан Георгиев.