2. Лека атлетика
  3. Йоан Блейк спечели спринта на 100 метра в Люцерн

Йоан Блейк спечели спринта на 100 метра в Люцерн

Световният шампион Йоан Блейк (Ямайка) спечели спринта на 100 метра на турнира по лека атлетика в Люцерн (Швейцария). Спринтьорът победи с 9.85 секунди при попътен вятър от 1.6 метра в секунда.

Световният шампион Йоан Блейк (Ямайка) спечели спринта на 100 метра на турнира по лека атлетика в Люцерн (Швейцария).
Спринтьорът победи с 9.85 секунди при попътен вятър от 1.6 метра в секунда. Постижението му е рекорд на турнира. Досегашното върхово постижение бе на сънародника му Неста Картър от 9.86 секунди преди 2 години.

Втори завърши Майкъл Фрейтър (Ямайка) с 10.00 секунди. Това бе първо състезание за Блейк след победите му на 100 и на 200 метра над световния рекордьор и в двете дисциплини Юсейн Болт по време на олимпийските квалификации на Ямайка и последното му състезание преди Олимпиадата в Лондон.

"Аз съм готов за Олимпиадата. Искам да остана без загуба и това е целта ми”, коментира спринтьорът.

Блейк е лидер в световната ранглиста за сезона на 100 метра с 9,75 секунди и на 200 метра с 19,80 секунди, които постигна на квалификациите в Кингстън през миналия месец.

Сериите на 100 метра на Игрите в Лондон по програма са на 4 август.

В скока на височина Мирела Демирева постигна личен рекорд от 195 сантиметра и зае първо място. Постижението й е олимпийски норматив, но крайния срок за покриване на резултати за Лондон 2012 беше 8 юли. Втора също със 195 см завърши Мари Лоурънс Джангфляйш (Германия), а трета е Изабел Пули (Вeликобритания) със 186 см.