2. Лека атлетика
  3. Йохан Блейк ще участва на Диамантената лига в Доха

Йохан Блейк ще участва на Диамантената лига в Доха

Световният шампион на 100 метра Йоан Блейк (Ямайка) ще стартира в първия кръг от Диамантената лига по лека атлетика в Доха (Катар)

Световният шампион на 100 метра Йоан Блейк (Ямайка) ще стартира в първия кръг от Диамантената лига по лека атлетика в Доха (Катар). Състезанието на 10-ти май е първото от серията от 14 турнира. "За пръв път ще бъда в Катар и за пръв път ще стартирам на турнир от Диамантената лига в Азия. Чувал съм, че пистата в Доха е много бърза и се надявам да подобря рекорд на турнира. Аз съм вторият най-бърз мъж в света в момента. Амбицията ми е да стана номер 1. Трябва да продължа да работя много здраво. Всичко е възможно", заяви Блейк в интервю за ИААФ.

Рекордът на 100 метра на турнира в Доха е 9,85 секунди на Олусоджи Фасуба (Нигерия) от 2006-та година. 23-годишният Блейк спечели сребърните медали на 100 и на 200 метра на Олимпийските игри в Лондон, завършвайки след своя сънародник Юсейн Болт. Той бе част от щафетата на Ямайка, която спечели олимпийската титла на 4 по 100 метра със световен рекорд.