2. Лека атлетика
  3. Юсейн Болт първи на 300 метра в Острава

Юсейн Болт първи на 300 метра в Острава

Най-бързият атлет в света Юсейн Болт спечели демонстрационното бягане в първото състезание на 300 метра в Острава. Болт закова хронометрите на 30.97 секунди, като далеч зад себе си остави своя сънародник Джърмейн Гонзалес, който финишира за 32.94 сек

Най-бързият атлет в света Юсейн Болт спечели демонстрационното бягане в първото състезание на 300 метра в Острава.

Болт закова хронометрите на 30.97 секунди, като далеч зад себе си остави своя сънародник Джърмейн Гонзалес, който финишира за 32.94 сек.

Никой от атлетите в Острава не успя да се доближи до времето на мълнията. В състезание номер 2 най-бърз бе южноафриканецът Офенце Могаване с 32.51 сек.

В бягането на 100 метра без конкуренция бе друг ямаец. Бившият световен рекордьор Асафа Пауъл оглави финала с двама свои сънародници с време от 9.83. Единствено Пауъл успя да слезе под 10 секунди в цялото състезание. Лирон Кларк завърши на второ място с 10.18, следван от Дектър Ли (10.20).