2. Лека атлетика
  3. Юсейн Болт се класира с лекота за финала на 100 метра

Юсейн Болт се класира с лекота за финала на 100 метра

Втори в третата серия завърши американеца Майк Роджърс с 9.93 секинди

Олимпийският шампион Юсейн Болт се класира с лекота за финала на 100 метра при мъжете на Световното първенство по лека атлетика, което се провежда на стадион „Лужники“ в Москва. Ямайският състезател отново показа на съперниците си, че пази в резерв много по-големи възможности от 9.92 секунди. Втори в третата серия завърши американеца Майк Роджърс с 9.93 секинди.

Финалът е от 20.50 часа българско време, като любопитното е, че цели четирима спринтьори от Ямайка ще застанат на старта.
От първата серия напред продължиха Джъстин Гатлин и Неста Картър. Американският спринтьор завърши с време 9.94 секунди, докато представителят на Ямайка записа 9.97 секунди. В първата серия бе дисквалифициран китайският атлет Су, който направи фалстарт.

Двамата състезатели от Ямайка Никел Ашмеаде и Кемар Бейли-Коул намериха място сред най-добрите от втората полуфинална серия с времена съответно 9.90 секунди и 9.93.

Джеймс Дасаолу от Великобритания и Кристоф Льоматр успяха да намерят място сред най-добрите 8 на света и ще мерят сили в битката за отличията тази вечер.