2. Лека атлетика
  3. Завърши традиционният Софийски маратон

Завърши традиционният Софийски маратон

Станислав Ламбев (Евър, Варна) и Милка Михайлова (СК Милка Михайлова) станаха победители в най-дългата дисциплина - 25 километра в 28-то издание на Софийския маратон, който тази година се проведе под формата на шосеен пробег на 10 октомври, неделя.

Състезанието бе организирано от Български олимпийски комитет (БОК), Министерство на физическото възпитание и спорта и Столична община с подкрепата на Мобилтел.

В състезанието на 10 километра победата при мъжете завоюва Иван Попов (Нове, Свищов), а при жените се наложи девойката Христа Стойнева (СК София).

Над 200 състезатели се включиха в тазгодишното издание на надпреварата като стартът бе даден от председателя на БОК Стефка Костадинова пред арката на НСА "Васил Левски". В масовия старт на 3.2 километра се включи вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов. Дистанциите, в които се състезаваха участниците, са 25 и 10 километра, а за непрофесионалните любители на атлетиката бе предвиден масов старт на 3200 метра.